emblem
Меню Закрити

Написати священику

(Тут ви можете запитати про свята, пости, сповідь, покликання, сімейні стосунки, Церкву та багато іншого)

Обрізання Господнє

Коли мали обрізати хлоп'ятко, назвали його Ісус, ім'я.

Лк 2,20-21; 40-52

Перше січня є особливим днем у нашому календарі, який поєднує у собі кілька важливих подій: Свято обрізання Господнього, Новий рік, пам'ять Василія Великого та борця за свободу України Степана Бандери.

Обрізання й найменування Ісуса – це один із кроків, яким Він об’являє Себе Месією та правдивим ізраїльтянином. Христос як Божий Син не потребував ніяких релігійних обрядів, знаків єдності з Богом. Він постійно з’єднаний з Отцем і Святим Духом. Але як людина Ісус виконує усі релігійні звичаї, потверджує цим Своє походження з роду Давида, щоб люди пізнали в Ньому Месію Ізраїля, прийняли й увірували в Нього. Спаситель, як людина, отримує також ім’я Ісус, яке означає: ,,Яхве спасає”. Це ім’я відкриває істоту Ісуса та Його місії: бути Спасителем, звільнити людей від гріхів і дарувати життя вічне. Усе це виражає вірність Ісуса Отцеві, доказ того, що Він, як Месія, є Божим посланцем, а не людським.

Віру в Бога виражаємо словами, вчинками, поведінкою, молитвою, Літургією і Святими Тайнами.

А також у вигляді релігійних традицій та звичаїв. Це свідчить про віру, як багатий дар, яка дозволяє єднатися з Богом у різний спосіб, а також наповняє добром різні життєві потреби. Подібно Христос виконував усі релігійні традиції, щоб показати Свій тісний зв'язок з Отцем.

Свято обрізання й найменування Ісуса Христа запрошує до роздумів над значенням вірності у житті. Вірність відіграє важливу роль у різних життєвих справах. Першим прикладом вірності може послужити дотримання правил дорожнього руху водіями та пішоходами. Вірність правилам гарантує безпеку руху, зберігає життя і здоров’я людей. Вірність важлива у лікуванні хвороб. Хто виконує поради лікаря, приймає призначені ліки у відповідний час – це гарантує оздоровлення. Дотримання правил користування приладами, технікою – тобто вірність порадам інструкції запевняє успіх у користуванні ними та захищає їх від зіпсуття. Вірність нормам у праці запевняє успіх та якісні результати. Тобто відсутність помилок і браку. Доказом усього цього є притча про таланти. Вірні слуги примножили отримані таланти й отримали велику нагороду.

Вірність становить також важливу умову добрих людських стосунків, дружби, зокрема подружжя. Особи, які вінчаються, присягають взаємну любов, вірність і чесність. Вірність є ознакою щирої любові. Хто правдиво любить, той завжди буде вірний у любові близькій особі.

Так само вірність відіграє важливу роль у духовному житті. Вона є ознакою правдивої побожності, яка є проявом віри та любові до Бога, а не лише традиції чи обов’язку. Вірність свідчить про важливість Бога в житті: Він його основа, джерело добра, найбільший скарб, сенс і мета життя.

Вірність проявляється у постійній і тісній єдності з Ісусом через часту особисту молитву, участь у Службі Божій і Святих Тайнах, виконуванні заповідей та науки Христа.

Вірність - це також старання, щоб Ісус був невід’ємною частиною мого життя, все переживати разом із Ним, як добрим приятелем. Це знак надії і довіри Господу, що Він учинить моє життя щасливим.

Зі святом Обрізання Господнього пов'язаний також початок Нового року та пам'ять Василія Великого. Тему вірності можна поєднати з початком нового року. Кожен рік є нагодою нового пошуку Бога та добра, боротьби зі злом, а особливо боротьби за перемогу у війні з Росією. Вірність – це надія на Бога. А все, що починаємо, робимо з Ісусом, має успіх. Про це свідчать слова Христа: ,,Хто зо мною не збирає, той розсипає” (Лк 11,23), ,,Хто йде за мною, не блукатиме в темряві, а матиме світло життя” (Йо 8,12).

Святий Василій Великий – це теж приклад вірності Богові. Він належить до святих, які після апостолів стояли у початках розбудови Христової Церкви та її науки. Першим проявом вірності святого Василія було бажання не лише називатися християнином, але й на ділі бути ним. Вірність була основою святості цього святого. Святий Василій старався пізнавати Божу правду й нею жити, будувати своє життя разом з Ісусом. Свою вірність Василій Великий виразив міцним зв’язком віри, надії та любові з Ісусом, вірно йшов у житті за Ним, дотримуючись усіх наук Євангелія. Особливим плодом вірності святого Василія стали духовні скарби, які Він залишив нам: пояснення Христової науки, молитви та Літургія, якою прославляємо Бога.

Вірність на прикладі життя Ісуса та Василія Великого дає нам силу до праці й боротьби. А також здобувати добра дочасні й вічні та здійснити слова Христа: ,,Хто витриває до кінця, той спасеться” (Мт 10,22). Амінь.

о. Михайло Чижович, редемпторист

Адміністратор

Коментарі

Авторизуйтесь

Щоб залишати коментарі, авторизуйтесь за допомогою аккаунта у соціальних мережах

Авторизуйтесь

Щоб залишати коментарі, авторизуйтесь за допомогою аккаунта у соціальних мережах

Помилка
Отакої! Схоже, виникла непередбачена помилка. Будь ласка, спробуйте знову або зверніться до адміністратора