emblem
Меню Закрити

Написати священику

(Тут ви можете запитати про свята, пости, сповідь, покликання, сімейні стосунки, Церкву та багато іншого)

Богоявлення Господнє

Мені треба христитися в тебе, а ти приходиш до мене?

Мт 3,13-17

Кожен день у році змінює наступний день. Так само після одних релігійних свят приходять інші. Сьогодні святкуємо Богоявлення чи Хрищення Господнє. Сама назва свята Богоявлення відкриває його зміст: Бог об’являється, наближається до людини. Гріх віддалив людей від Господа – джерела добра. Небесний Отець через Ісуса Христа повертає, зближає людство до Себе. Чинить це способом, зрозумілим для нас.

Після первородного гріха люди забули образ і любов Творця. Перш, ніж з’єднатися з людиною, Бог допомагає їй наново пізнати Себе, об’являє їй Свій образ батька та любові. Він старається зродити в нашому серці довіру до Себе, щоб не боялися відкрити Христові своє серце й прийняти Божу правду та любов як основу щастя. Бо все, що побудоване на взаємній довірі, надійне і тривке. Це ми бачимо під час хрищення Ісуса у Йордані, яке є важливим кроком у побудові зв’язку людини з Богом. Коли Ісус охристився, з неба пролунав голос Отця: „Це Син мій любий, якого я вподобав”. Цими словами Бог засвідчив, що є нашим Отцем, а нас приймає за своїх духовних дітей – синів і дочок. Такий образ Бога й людини небесний Отець показав людям через слова та вчинки Свого улюбленого Сина - Ісуса Христа.

Прикладом глибокого пізнання позитивного образу Бога й людини є Іван Христитель. Через молитву і читання Божого закону Предтеча виразно зрозумів доброту Бога і важливість людини для Нього, бо Господь бажає дарувати нам життя вічне – Свою невичерпну любов. Це особисте пізнання Бога Іван Христитель показав під час зустрічі з Ісусом на ріці Йордан, кажучи до Нього: „Мені треба христитися в тебе, а ти приходиш до мене?” У цих словах Предтечі міститься виразне розуміння того, що Христос є великим добром для нас і від Нього залежить наше життя. А дорогою до з’єднання з Богом є покаяння й навернення, довіра Господу, тобто відкритість серця на Божу правду та любов – основу щастя. Бо правда й любов дарують нам спокій і радість – ці важливі ознаки щасливої людини. Глибокий спокій і безмежну радість може дарувати нам тільки правда та любов Ісуса до нас. Він наш Бог і Спаситель.

Невіруюча мати дозволила своєму синові піти до катехитичної школи. Коли він повернувся, вона запитала: - Ну що тобі там казали, у тій школі? Хлопчик з захопленням почав розповідати: - Ми розмовляли про Христа і вчителька так доступно про Нього розповідала, що вона мусить бути або Його мамою, або сестрою, бо вона так добре Його знає!

Часто діти нічого не знають про Христа саме з вини батьків, які не розповідають їм про Нього. Проте, якщо батьки дозволять дитині зустрічатися з тими, хто добре знає Ісуса, тоді діти, а через них і батьки, зможуть пізнати Христа і спастися.

Як бачимо, у побудові міцного й плідного зв’язку між Богом і людиною важливу роль відіграє взаємне пізнання. Ця істина була відома ще у Старому Завіті, виражена у Псалмі: „Спробуйте і подивіться, який добрий Господь. Блаженний, хто до нього прибігає” (Пс 33,8). У цьому переконанні утверджує нас також апостол Іван словами: „Ми пізнали й увірували в ту любов, яку Бог до нас має” (1Йо 4,16). Тож стараймося використати все, що відбувається в нашому житті, для кращого пізнання Ісуса, зміцнення довіри до Нього, щоб наше життя щедро наповнилося Божим благословенням. Амінь.

о. Михайло Чижович, редемпторист

Адміністратор

Коментарі

Авторизуйтесь

Щоб залишати коментарі, авторизуйтесь за допомогою аккаунта у соціальних мережах

Авторизуйтесь

Щоб залишати коментарі, авторизуйтесь за допомогою аккаунта у соціальних мережах

Помилка
Отакої! Схоже, виникла непередбачена помилка. Будь ласка, спробуйте знову або зверніться до адміністратора