Проща до святого джерела Діви Марії


7–8 травня 2011 року відбулася проща до святого джерела Діви Марії в с. Заглина Жовківського району Львівської області, яку організувала Львівська провінція Згромадження редемптористів та Сокальсько-Жовківська єпархія УГКЦ.


Розпочалася програма прощі Акафістом до Заглинської Матері Божої. Після Святої Літургії та вечірні з програмою «Слідами Відкуплення» виступили брати-редемптористи. Протягом двох днів прощі разом з прочанами на святому місці перебували мощі святого Шарбеля.


У неділю до прочан долучились владика Ігор Возьняк, ЧНІ, архієпископ Львівський, та протоігумен Львівської провінції Згромадження редемптористів о. Ігор Колісник. Владика Ігор очолив Архієрейську Божественну Літургію.


Історія присілка Заглини і святого джерела пов’язана з історією села Монастирок. На монастирській горі, за свідченням архівних документів, у ХV–XVI ст. був монастир. Ні болота, ні ліси не змогли вберегти ченців від нападів татарських орд. Монастир знищили і, за переказами, вижив лише один чернець, який жив усамітнений. Люди, переховуючись від навал татар, тікали до лісу, до ченця. Коли монах помер, люди й надалі продовжували приходити молитися на місце де він жив. Серед таких була й дівчина Маруся, якій під час молитви з’явилася Матір Божа. Маруся розповіла односельчанам і священику про те, що їй з’явилася Пречиста Діва і повела їх на місце появи. Але не всі повірили. Були і такі, що сміялися з неї та глузували. Дитина плакала. Але раптом підвела очі вгору і знову побачила свою небесну гостю. Маруся сказали: «Вона тут, я її бачу». За проханням Богоматері дівчинка підійшла до гори і рукою розгорнула землю. Сталося чудо: з-під землі почало бити джерело. З того часу і донині місцеві жителі джерело називають «Марусею».


Перше зцілення завдяки цілющій воді відбулося у 1781 р. У цей час ліс, в якому розташоване джерело, належав польському пану Семінському. У пана була незряча дочка, яку роками безрезультатно лікували від недуги. Селяни радили пану вмивати до сходу сонця дочку водою зі святого джерела. Незважаючи на своє скептичне ставлення, пан погодився. З часом до дівчинки повернувся зір.


У 1872 році єпископ Перемиський Іван Ступницький надав джерелу у Заглиній статус відпустового місця і 13 вересня тут щорічно святкують празник Положення пояса Пречистої Діви Марії.


Біля джерела парафіяни будували каплиці, та безбожники знищували їх. Радянська влада перетворила святе місце на руїну... Проте постійні чудеса та зцілення додавали людям сили для відновлення святині. 


Більш детальну інформацію можна знайти на сайті http://zahlyna.org