Беатифікація Івана Павла ІІ


Цими днями в цілій Католицькій Церкві згадуємо постать Папи Івана Павла ІІ, оскільки в цей час у Ватикані його проголосили блаженним.


Варто пригадати собі все те добро, яке йому вдалося зробити за весь час свого туземного життя.


Він відвідав 129 країн. Здійснив 104 закордонні подорожі. Він проїхав понад 1 200 000 км, що становить більше, ніж трьохкратна відстань від Землі до Місяця, чи 30 разів навколо Землі.


«Із завзяттям і мужністю він їхав до всіх куточків світу. Він відвідав сотні країн не для задоволення чи заради цікавості, але для того, щоб проголошувати Євангеліє миру Господа нашого Ісуса Христа», - розповідає кардинал Анджело Амато, префект Конгрегації у справах канонізації святих.


Він відправив найчисельнішу Службу Божу в історії. Це відбулося 1995 року на Філіппінах під час Світового дня молоді в Манілі, де зібралося більше 4-ох мільйонів осіб.

Але Папа Іван Павло ІІ також відправляв і малочисельні Служби, як, наприклад, Служба для 200 осіб у 1989 році під час візиту до північних країн.


Колишній папський речник, Хоакін Наварро Вальс, пригадує: «Папа тоді вже не міг ходити. На той час йому було дуже важко говорити. Але він вирішив поїхати в Азербайджан 2002 року, де загальна кількість католиків становила менше 200. Папа хотів поїхати, оскільки вважав, що ця мала групка вірних католиків у цій країні має право взяти участь у папській Службі Божій. Вони мали право бути з Папою неначе в їх країні було 200 мільйонів католиків».


Нездійсненою мрією Івана Павла II так і залишилася поїздка до Росії.


Цифри його правління вражаючі. Він був першим Папою не італійцем за останні 455 років і першим папою-слов'янином в історії. Його понтифікат тривав 26 років і 5 місяців та був третім найдовшим після Пія ІХ і святого апостола Петра.


Він провів 1169 загальних аудієнцій, які відвідали більше 17 млн. вірних. Він також призначив 231 кардинала з усіх континентів.


Іван Павло ІІ зустрівся з близько 1600 голів держав і урядів.


Папа Іван Павло ІІ підписав більше 100 офіційних документів, включаючи 14 енциклік, 45 апостольських листів і 14 апостольських закликів. Впродовж років його промови склали більше 100 000 сторінок.


Він проголосив більше святих і блаженних, ніж всі його попередники разом. Він канонізував 482 осіб і беатифікував ще 1338.


Також новаторським у Папи Івана Павла ІІ було бачення діалогу з представниками всіх релігій. Він був першим сучасним Папою, котрий відвідав синагогу, перший Папа, котрий зайшов до протестантської церкви і ісламської мечеті. Він заохочував до діалогу з євреями та представниками інших релігій, закликаючи молитися за мир, особливо в Асижі в жовтні 1986 року.


Всі ці рекорди показують силу Папи Івана Павла ІІ, а також його невтомну посвяту Церкві. Це правління, повне досягнень, назавжди залишиться в історії Католицької Церкви та християнства третього тисячоліття.


Папа Войтила також був невтомним миротворцем, намагаючись повсюдно запобігти воєнним конфліктам. Видатного духівника згадують ще й за його зусилля для поліпшення відносин між євреями і християнським світом.


У червні 2001 р. Іван Павло II відвідав з офіційним візитом Україну та відправив Святі Літургії в Києві та Львові, де проголосив блаженними владику Миколая Чарнецького та 27 інших новомучеників.


Під час похорону Івана Павла II чимало учасників викрикували «Santo subito!» (з італійської: «Святий негайно!»), а також тримали транспаранти з цією ж фразою. Невдовзі після похорону, 13 травня 2005 р., його наступник Бенедикт XVI дозволив достроково розпочати беатифікаційний процес Івана Павла II, надаючи диспензу від церковного закону, який велить розпочинати цей процес принаймні через п'ять років після смерті особи, яка є кандидатом до беатифікації.


Покійний Папа Іван Павло ІІ дивом вилікував 49-річну французьку черницю Марі Симон-П’єр, хвору на хворобу Паркінсона. Кардинали та єпископи розглядали питання дива після комісії медиків, які наприкінці грудня 2010 року не змогли за допомогою природничо-наукових методів пояснити факт зцілення черниці. Згідно з католицькою традицією це означає, що покійного понтифіка можна зарахувати до лику блаженних.


У 2001 році хвороба Паркінсона паралізувала лівий бік тіла черниці. З 2-го квітня 2005 року, коли помер Папа Іван Павло II, симптоми недуги з кожним днем посилювалися,  аж поки сестри монастиря не стали просити покійного понтифіка про заступництво перед Богом і молитися за зцілення хворої сестри Марі. Через два місяці після того черниця дивовижним чином зцілилася. Проведені неврологічні обстеження підтвердили, що вона здорова.


Це чудо стало приводом для проголошення Папи блаженним.


На закінчення послухаймо одну із промов Папи: «Ви повинні знати, у що ви вірите; ви повинні знати свою віру з тією ж точністю, з якою фахівець інформаційних технологій знає усю систему комп'ютера; ви повинні знати так, як музикант знає свою частину музичного твору; так, ви повинні бути набагато глибше вкорінені у віру, ніж покоління ваших батьків, щоб могти протистояти проблемам і спокусами цього часу».